Megbízható informatikai rendszer kialakítása
Hálózatépítés: minden a tervezéssel kezdődik
Ha informatikai rendszerről, hálózatépítésről van szó, könnyű túlzásokba esni.
Sokan úgy gondolják, hogy minél erősebb processzor, rengeteg adathordozó és sok memória kell, mert akkor van elegendő tartalék, erőforrás. Ez csak részben igaz…
Körültekintő tervezéssel a szerverben rejlő teljesítmény maximálisan kihasználható. A szervereket ma már virtualizáljuk, mivel egy fizikai processzor akár 3 – 4 szerver funkcióra is képes, teljesítménycsökkenés nélkül.
Megtervezzük az igényeidnek megfelelő szerverparkot, miközben a költségeket és a teljesítményt is optimalizáljuk!
Még ma vedd fel velünk a kapcsolatot
Hálózatépítés egyedi igényeidnek megfelelően
Mi az, amiben segítünk?
HLD és LLD tervezés, Ethernet/optikai hálózat kialakítása, hardver és szoftver elemek biztosítása, informatikai üzemeltetés, integrálás, oktatás, outsourcing.
Szerverpark, kliens géppark tervezés
A vállalati igényekhez igazodó, biztonságos informatikai infrastruktúra kialakítása, amely támogatja az adatfeldolgozást, a kommunikációt és az üzleti folyamatokat.
Strukturált hálózatépítés
Informatikai hálózat megbízható adatátvitellel, egyszerű bővíthetőséggel és hibakereséssel.
Informatikai rendszer, mint a vagyonvédelmi eszközök háttere
Az informatikai rendszer a vagyonvédelmi eszközök hátterét képezi, lehetővé téve azok hatékony működését és kommunikációját.
Mi az, amiben segítünk?
Megrendelőinkkel közösen valósítjuk meg az informatikai rendszerek magas szintű és részletes tervezését (HLD és LLD). Igényektől függően Ethernet vagy optikai hálózat kerül kialakításra, valamint a szükséges hardverelemek beszerzéséről is gondoskodunk.
A szoftverek telepítését is ránk bízhatod. A beüzemelés, integrálás és oktatás mellett kihelyezett IT szolgáltatásokkal (outsourcing) és üzemeltetési megoldásokkal is segítjük ügyfeleinket.
HLD, LLD tervezés
Hardver elemek beszerzése
Vállaljuk a hardverelemek beszerzését, beleértve a HP és Dell szerverparkot, kliensparkot, tűzfalakat, aktív elemeket (switch), valamint NAS hálózati tárolókat.
Szükséges szoftverek biztosítása
Virtualizációs megoldások (Vmware, Hyper-V), MS szerverek, levelező rendszerek, Office irodai programcsomag, valamint egyéb alkalmazások, mint az AutoCAD és a vállalatirányítási szoftverek beszerzése, illetve telepítése.
További szolgáltatásaink
Strukturált hálózatépítés
A strukturált hálózat lényege, hogy az eszközöket egy egységes kábelhálózattal kötjük össze. Precíz tervezéssel és méretezéssel garantáljuk, hogy céged a legkorszerűbb, strukturált hálózati infrastruktúrával rendelkezzen, amely nemcsak a jelenlegi, de a jövőbeli igényeket is kielégíti. A hálózatépítés hagyományos Ethernet (réz) vagy nagy sebességű optikai (üvegszálas) kábelezéssel egyaránt megvalósítható.
Szerverpark, kliens géppark tervezés
A szerverpark és kliens géppark a vállalati IT-infrastruktúra kulcsfontosságú eleme, mivel ezek biztosítják az adatok tárolását, feldolgozását és az alkalmazások futtatását.
A tervezés magában foglalja mind a központi szerverek (szerverpark), mind a felhasználói végpontokat (kliens géppark) érintő hardver- és szoftveres megoldások kialakítását, amelyek az üzleti folyamatok gördülékeny működéséhez szükségesek.
Szerverpark tervezése
Kliens géppark tervezése
Megbízhatóság és stabilitás
Skálázhatóság
Informatikai rendszer, mint a vagyonvédelmi eszközök háttere
Cégünk olyan informatikai rendszert tervez és épít, amely a vagyonvédelmi eszközök működését is biztosítja. A biztonságtechnika ma már erősen az informatikára támaszkodik, mivel az eszközök ezen keresztül kommunikálnak egymással. A rendszer kialakításánál az eltérő erőforrás-igényeket is figyelembe vesszük.
Gyakran Ismételt Kérdések
Milyen típusú kábellel történik a hálózatépítés?
A hálózatépítés során leggyakrabban Ethernet kábeleket (pl. Cat5e, Cat6, Cat7) használunk az adatok továbbítására. Amennyiben fontos az extra gyors adatátviteli sebesség és nagyobb távolságokat kell áthidalni, optikai kábelezésre lesz szükség.
Miért fontos a hálózatépítés során a skálázhatóság?
A skálázhatóság lényege, hogy a hálózat bővíthető a jövőbeli igényeknek megfelelően, anélkül, hogy az eredeti rendszer jelentős átalakítást igényelne, így időt és költségeket takarít meg.
Miért van szükség redundáns rendszerekre?
A redundáns rendszerek biztosítják, hogy a hálózat vagy a szerverpark akkor is működjön, ha egy eszköz meghibásodik, ezáltal minimalizálja a leállások okozta károkat.