Wifis kamera céges vagyonvédelemre – igen vagy nem?

Wifis kamera céges vagyonvédelemre – igen vagy nem?

Amikor a tervezési fázisban leülünk az ügyféllel beszélgetni az elképzelésekről, a legtöbben azzal indítanak, hogy mindenképpen wifis kamera legyen. Ennek a modern technológiának valóban rengeteg előnye van, de nem minden esetben alkalmazható.

Nem érted, hogy miért? A cikk elolvasása után képbe kerülsz!

Ajánlatot kérek

Mit tud egy wifis kamera?

A wifis kamera a rögzített információkat (képeket) nem UTP / koax kábelen, hanem wifi hálózaton keresztül továbbítja. Ebből következik, hogy a működtetéséhez internetkapcsolatra van szükség.

Viszont nincs zavaró kábelrengeteg, az eszközök gyorsan és egyszerűen telepíthetők, illetve könnyen áthelyezhetők. A felhőben tárolt felvételeket bármikor vissza tudod nézni, és valós idejű megfigyelésre is lehetőséged van – csak elő kell kapnod a mobilt vagy a laptopot.

Wifis kamera = vezeték nélküli kamera?

A vezeték nélküli kamera ebben az esetben valójában nem teljesen vezeték nélküli. Bár az adattovábbítás nem igényel kábelt, áramellátásról attól még gondoskodni kell! A vezeték nélküli riasztókkal is hasonló a helyzet, a központi egységhez általában hálózati tápellátás szükséges.

Akkumulátoros, napelemes wifis kamera is létezik, de működési idejük korlátozott lehet, nem beszélve a magasabb kezdeti beruházási költségekről. Teljes körű céges vagyonvédelemre nem igazán alkalmazhatók.

A technológia korlátai

A legnagyobb kihívást a wifihálózat stabilitása és a jel erőssége jelenti. Ha a jel gyenge, vagy interferencia lép fel, a kamera nem tud folyamatosan megbízható képet továbbítani. A nagyobb távolságok áthidalása is akadályokba ütközhet.
Emellett a wifis kamera magasabb kiberbiztonsági kockázatot rejt magában, mivel internetkapcsolaton keresztül működik.

Kinek javasolt a wifi kamerarendszer?

Ha a vezeték nélküli kamerarendszer kielégíti a cég igényeit, és a kábelezés egy kisebb vagyonba kerülne, egyértelműen ez a technológia a jó választás. Ha a megfigyelés csak átmeneti (pl. egy építkezésen), szintén a wifis alternatíva a megfelelő.

De inkább vezetékes kamerarendszer kiépítése javasolt, ha:

  • Fontos a stabilitás, és fennáll a jelvesztés, jelzavar veszélye.
  • Nincs akadálya a kábeles kamerarendszer kiépítésének, egyszerűen és költséghatékonyan megvalósítható.
  • A helyszínen nincs wifikapcsolat (és jeltovábbítóval sem orvosolható a probléma).

A tervezés során a legjobb megoldást választjuk ki, ami akár hibrid technológiát is jelenthet!

Ez egy olyan megoldás, amely ötvözi a vezetékes (analóg vagy IP) és a vezeték nélküli (wifis) technológiákat. A célja az, hogy a helyszín adottságainak és a biztonsági igényeknek megfelelően kombinálja a különböző típusú kamerákat.

Ez nagyon hasznos tud lenni például akkor, ha egyes helyeken könnyen kiépíthető a vezetékes rendszer, ugyanakkor más területeken a kábelezés nehézkes vagy lehetetlen.

Kiépítjük a vezetékes rendszert, és wifis kamera kerül azokra a területekre, ahol például nincs internetelérés, de van áramforrás.

Ajánlatot kérek

Ha érdekesnek találtad a tartalmat, kérjük oszd meg másokkal is!

További Infók