A vezeték nélküli riasztó lényege, hogy a központi egység és az érzékelők között nincs szükség kábelezésre. A kommunikáció, vagyis az adatátvitel rádiófrekvenciás jelek segítségével történik, akár több ezer méteres távolságig.
Nézzük meg közelebbről, miért érdemes vállalkozásod számára ezt a típust választanod!
-
Egyszerű és gyors telepítés
A vezeték nélküli riasztórendszer telepítése sokkal könnyebb és gyorsabb, mint a vezetékes változatoké. Mivel nincs szükség kábelek falba építésére vagy azok elvezetésére, a munka elvégzéséhez szükséges idő jelentősen lecsökken, akárcsak a költségek. Nem kell az üzletedet, telephelyedet napokra bezárnod, vagy eltakarítanod a fúrás-faragás után hátrahagyott rumlit.
-
Rugalmasság és könnyű bővíthetőség
A meglévő riasztórendszerhez gyorsan, komolyabb módosítások nélkül hozzá lehet adni további érzékelőket, kamerákat, illetve más típusú biztonsági rendszerrel (pl. beléptetőrendszerrel, tűzjelzővel) is pillanatok alatt integrálható. Ha a cég másik telephelyre költözik, a riasztókat egyszerűen magatokkal tudjátok vinni.
-
Vezeték nélküli riasztó extrákkal
A vezeték nélküli riasztórendszerek gyakran a legújabb fejlesztéseket kínálják. Az Ajax és a DSC például élen jár a technológiai innovációkban. Számos modell okostelefonról távolról is vezérelhető, riasztási értesítéseket küldenek, illetve integrálhatók más okosotthon-eszközökkel.
-
Áramszünet esetén is működhet
Minimális kábelezésre általában itt is szükség van, ezért sokan tartanak attól, hogy egy vezeték nélküli riasztó (a többi behatolásjelző rendszerhez hasonlóan) áramszünet esetén egyszerűen „bemondja az unalmast”. Jó hír, hogy a modern rendszerek akkumulátoros tartalékkal vannak felszerelve, ami akár 24-48 órán át is képes üzemelni.
-
Ne félj az elemcserétől!
Az alkáli elemmel működő modellek használatát nem úgy kell elképzelni, hogy 2 hetente létrára állsz, és tanácstalanul „bütykölöd” a masinát. A csere mindössze néhány percet vesz igénybe, az érzékelőkben használt elemek élettartama pedig akár 5-6 év is lehet. A legtöbb vezeték nélküli riasztó figyelmeztet, ha az elem kezd lemerülni, általában hetekkel előre. Így nem fordulhat elő, hogy az eszköz váratlanul leálljon.
Ami talán egyedüli ellenérvként hozható fel a vezeték nélküli behatolásjelző kapcsán, az az, hogy bizonyos interferencia-források megzavarhatják a jelátvitelt. Vezetékes riasztórendszer esetében ilyen probléma értelemszerűen nem áll fenn.
Ezért a helyszíni felmérés során előzetesen mindig megállapítjuk, hogy melyik technológia lenne az ügyfél számára a leghatékonyabb.
Riasztó szerelés országosan, közel 30 éves szakmai tapasztalattal. Segítünk a megfelelő (vezetékes vagy vezeték nélküli) rendszer kiválasztásában, hibaelhárítást és technikai támogatást nyújtunk.